SCIENCE ART і технологічне позасвідоме

23 червня о 16.00, в Центрі сучасного мистецтва М17 прочитає лекцію відомий російський куратор у галузі science art’у та куратор Державного центру сучасного мистецтва Дмитро Булатов.

Наука і технології – це зриме втілення наших здібностей відкривати і використовувати закони природи за допомогою роботи розуму. Але чому ми обрали цей шлях? До яких методів ми звертаємося, і чим це може загрожувати нашому існуванню? Хоча науку і технології прийнято вважати інструментами, залежними від практичних і утилітарних міркувань, насправді мотиви, які стоять за технологічним прогресом, не настільки прямолінійні. Перед тим, як ці інструменти і техніки будуть вплетені в тканину суспільного життя, логічні судження, що лежать в їх основі, народжені нашими раціональними здібностями, повинні пройти через складні лабіринти психіки.

Science_Wonder_Art

В якій мірі дискурс і контексти сучасної технокультури залежать від антропологічної матриці, що традиційно зв’язує воєдино вірування і ритуали, реальне і уявне, суб’єкта і об’єкт? Зосереджуючи увагу на творах мистецтва, виконаних з використанням новітніх засобів XXI століття – робототехніки, IT і біомедицини – куратор Державного центру сучасного мистецтва та відомий російський куратор у галузі science art’у Дмитро Булатов намагається виявити витоки сучасного технологічного міфу, що базується на неминущій цінності ефективності, контролю, нічим не стримуваного технічного розвитку та економічної експансії.

Реєстрація обов’язкова за посиланням.